Ing. Jiří Holešovský Msc

Vystudoval jsem obor Výrobní systémy na VUT Brno a TU-Chemnitz. Během studia na vysoké škole jsem tušil, že se má kariérní cesta nebude ubírat směrem klasického konstruktéra. Ve svých závěrečných pracích jsem se věnoval virtuální a rozšířené realitě a 3D modelování, které mě velmi oslovilo. Právě proto jsem si už při škole přivydělával tvorbou produktových renderů, zejména interiérových přípojných panelů (Panconect Brno).

Po studiu jsem nastoupil do Škoda Auto a.s., kde jsem pomocí VR a CADu kontroloval kvalitu před-sériových vozů.

Po koupi prvního fotoaparátu jsem se díky postprodukci vrátil k vizualizacím, a začal si pohrávat s programy jako 3DS Max. Ačkoliv bylo mé zaměstnání zajímavé a naplňující, rozhodl jsem se jít si za svým snem a naplno se věnovat tvorbě renderů, které mě naprosto pohltily. Odešel jsem na volnou nohu, absolvoval půlroční kurz v CG Academy, včetně kurzu Photoshopu, a strávil mnoho hodin „tvořením“.

Díky první spolupráci s klienty jsem si uvědomil, že nechci produkovat jen „obyčejné“ rendery, ale takové obrázky, které klient na první pohled nerozezná od fotografie. Nejvíce mě baví ladit drobné detaily, rád si pohrávám s atmosférou, baví mě vyvolávat v divákovi pocity a pochybnosti o tom, zda se nejedná o fotografii.

Zaměřuji se na vizualizace interiérů, umím však velmi dobře ztvárnit i exteriéry či produkty, případně zasadit váš 3D model do takového prostředí, v jakém si jej představujete.

Stále se vzdělávám, nechávám se inspirovat architekty, designéry i dalšími umělci, a má práce je i mým koníčkem.

Dále se rád věnuji cestování, fotografii, hudbě a sportu.

Nezávazně poptat vizualizaci →